Ustanowienie Rekordu Polski w kategorii: Jak największa liczba osób czytających wspólnie Sienkiewicza.

Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie wraz z pracownikami Urzędu Gminy, lokalnych szkół i firm brał udział w akcji ustanowienia Rekordu Polski w kategorii: Jak największa liczba osób czytających wspólnie Sienkiewicza, zorganizowanej przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Biuro Rekordów Guinnessa.
W biciu rekordów z naszej gminy wzięło udział 29 osób, które jednocześnie czytały na głos fragment utworu Potop, Rozdz. VII Henryka Sienkiewicza.

 
Po wspólnym czytaniu pojedyncze osoby odczytały inne utwory Noblisty: Sekretarz Gminy Sławomir Smolak, Zofia Matejek. Danuta Rak, Barbara Krasuska – Dyrektor Gminnego Przedszkola w Trzebieszowie, Elżbieta Ługowska, Marzena Leszkowicz – kierownik GOPS Trzebieszów, Maria Chromińska – sołtys wsi Wólka Konopna, Andrzej Szyszko-Celiński – Dyrektor ZGK w Trzebieszowie, Anna Szczygielska, Ewa Wierzchowska, Anna Lorens, Marek Kulpa – Dyrektor SP w Mikłusach, Alicja Ługowska.
Świadkiem naszego udziału w biciu rekordy był lokalny proboszcz Ks. Kanonik Ryszard Kozieł
Czytanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 10-ej w GOKiW.
 

 

Skip to content