We współpracy siła (województwo – powiat- gmina)

Remont drogi wojewódzkiej mimo, że leży w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich to owoc współpracy Wójta Gminy Trzebieszów Mirosława Szekalis, Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka i radnych powiatowych: Jacka Krzyszczaka, Józefa Głuchowskiego, Władysława Karasia i Bartłomieja Bryka oraz Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszarda Szczygła  z Zarządem Województwa Lubelskiego.


W dniu dzisiejszym (20 października ) Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa wraz z Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich  Pawłem Szumerą wizytowali remontowany odcinek drogi  nr 806 z Trzebieszowa do Karwowa. Droga wojewódzka, leży na sercu nie tylko władzom województwa, ale powiatu i gminy. Wójt Gminy wraz z radnym gminnym Leszkiem Grochowskim rozmawiali z gośćmi także o dalszym remoncie drogi, która będzie wykonana  w etapach, tj. remont drogi wraz z budową chodnika z Dębowicy do Łukowa oraz z Dębowicy do Trzebieszowa.  Są to inwestycje drogowe bardzo potrzebne naszej społeczności lokalnej.

Radny R. Szczygieł potwierdził, że jego priorytetem, jako radnego wojewódzkiego,  jest bezpieczeństwo mieszkańców i będzie wszystko robił, aby je zwiększyć.

W ocenie uczestników spotkania tylko współpraca na każdym szczeblu będzie owocować szybkimi zmianami w infrastrukturze drogowej na naszym terenie.
Na ręce Wicemarszałka Michała Mulawy, Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka oraz Radnego Wojewódzkiego Ryszarda Szczygła,  Wójt Mirosław Szekalis  złożył serdeczne podziękowania za dobrą współpracę, która zaowocuje w najbliższych latach nową drogą wojewódzką z Łukowa do Trzebieszowa.

Cieszymy się i czekamy, na tą tak potrzebną inwestycję w naszej gminie.

 

Skip to content