“Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112” – wyniki konkursu dla uczniów szkół z woj. Lubelskiego.

Miło nam poinformować, iż uczeń Szkoły Podstawowej w Celinach  Piotr Karwowski zajął II miejsce w kategorii I: ?Kreatywna instrukcja obsługi numeru alarmowego 112, w konkursie Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112? zorganizowanym przez Wojewodę Lubelskiego, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

Ponad 500 uczniów ze 150 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego przyjęło zaproszenie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki do wzięcia udziału w organizowanym przez niego konkursie ?Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112?.

Celem konkursu, nad którym patronat objęli: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński – było uwrażliwienie mieszkańców naszego regionu na udzielenie pomocy drugiemu człowiekowi oraz na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi, promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112 oraz kształtowanie postaw pozwalających na właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112, a także rozwijanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży.

W dn. 8-9 lutego 2022 r. komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac, kierując się kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność pracy, pomysłowość autorów, estetyka pracy oraz jej wartości merytoryczne i artystyczne. Przyznano Grand Prix, 17 nagród oraz 26 wyróżnień.

Uczniowie Szkoły Podstawowej  Celinach Wojciech Turski, Aleksandra Turska, Maciej Okniński, Zuzanna Oknińska, Maja Karwowska, Zuzanna Karwowska, Maja Mościcka, Gabriela Wolanin oraz Piotr Karwowski wzięli udział w konkursie wykonując prace z różnych wybranych przez siebie kategorii.Skip to content