Z wizyta w Sejmie RP.

Na zaproszenie naszego Posła Ziemi Łukowskiej Sławomira Skwarka młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie wizytowała centrum polskiej władzy ustawodawczej Sejm RP.
 
Pan Poseł RP Sławomir Skwarek opowiedział przy pomniku Armii Krajowej o kulisach sprawowania władzy w okresie II Wojny Światowej, zaś w Sejmie poznaliśmy zasady sprawowania władzy ustawodawczej dzisiaj.
To jedna z naszych najlepszych lekcji samorządności. Młodzież poznała na “żywo” miejsce, gdzie tworzone jest polskie prawo, przez osoby, które wybraliśmy jako naszych reprezentantów w wolnych wyborach.
Dziękujemy za tą lekcję samorządności i patriotyzmu.

Dowiedzieliśmy się także, że 100 lat temu w Sejmie RP zasiadał Poseł Ziemi Łukowskiej z Trzebieszowa Feliks Winiarczyk.

Kto wie, może ktoś z dzisiejszych gości z Trzebieszowa zasiądzie w ławach sejmowych lub senatorskich śladem swoich poprzedników.
 
 
 

Skip to content