Załóż tymczasowy profil zaufany na gov.pl

Profil zaufany jest środkiem identyfikacji elektronicznej. Profil zaufany umożliwia złożenie podpisu zaufanego, ale nie jest podpisem elektronicznym.

Profil Zaufany, to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu załatwisz sprawy urzędowe przez internet. Jeśli chcesz go uzyskać bez wychodzenia z domu, a nie możesz założyć profilu zaufanego, załóż tymczasowy profil zaufany. Aby go potwierdzić, wystarczy rozmowa wideo z urzędnikiem.

Załóż tymczasowy profil zaufany

Czym się różni tymczasowy Profil Zaufany od zwykłego

Tymczasowy profil zaufany, tak samo jak zwykły, pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Za jego pomocą zalogujesz się do wielu portali, które udostępniają usługi dla obywateli w internecie i podpiszesz dokumenty elektroniczne. Sprawdź, dlaczego warto mieć profil zaufany.
Tymczasowy profil zaufany ma jednak krótszy termin ważności. Jest ważny tylko przez 3 miesiące i nie możesz samodzielnie przedłużyć jego ważności. Kiedy straci ważność, załóż zwykły profil zaufany. 
UWAGA! Twój tymczasowy profil zaufany może zostać przedłużony automatycznie, jeśli w kraju będą nadal obowiązywać ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Skip to content