Zwycięstwo drużyny z Trzebieszów w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Rugby Tag

W dniu 2 maja 2018 r. na Orliku przy ZSO Nr 4 w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie, Ogólnopolskiego Turnieju Rugby Tag na Orlikach. Pierwsze miejsce oraz awans na eliminacje ogólnopolskie zdobyli podopieczni Pana Jacka Karwowskiego z drużyny KS Lesovia Trzebieszów pokonując 3 : 2 GLKRS Olimp Mircze.

Na początku kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się oficjalna inauguracja projektu Rugby Tag na Orlikach, którego inicjatorem i organizatorem jest Fundacja Orły Sportu z siedzibą w Pucku oraz Polski Związek Rugby. Obie organizacje realizują projekt do którego zaangażowało się 60 animatorów z 16 województw, którzy biorą udział w rządowym programie Lokalny Animator Sportu 2018. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i jest realizowany na wielofunkcyjnych boiskach typu Orlik. Nagrodą główną dla dwóch najlepszych zespołów jest udział w letnim obozie sportowym, organizowanym przez Polski Związek Rugby.

Pierwszy etap tego projektu odbył się w marcu i obejmował weekendowe szkolenie animatorów. Warsztaty prowadzone przez Jakuba Lisiewskiego, byłego wybitnego zawodnika, 120-krotnego reprezentanta Polski w 7-osobowej, olimpijskiej odmianie rugby.Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty ukończenia kursu oraz licencję RTŻ, które upoważniają do prowadzenia treningów w kat. wiekowej do 12 lat. Animatorzy zostali wyposażeni w piłki do rugby oraz komplet tagów, czyli zestawów szarf i pasów biodrowych, które stanowią obowiązkowe wyposażenie zawodników.

źródło: Jacek Karwowski

Skip to content